Ponad 100 tys. osób weszło już na oficjalną stronę procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II [_www.BeatyfikacjaJanaPawlaII.org_][1]. [1]: http://www.BeatyfikacjaJanaPawlaII.org
Najwięcej wejść odnotowano w tygodniu w którym oficjalnie rozpoczął się proces. W ciągu ostatnich siedmiu dni stronę odwiedziło ponad 17 tys. osób z 92 krajów.
Najwięcej wejść odnotowuje się z USA, Włoch, Urugwaju, Singapuru, Australii i Beninu. Jeśli chodzi o Europę Polska jest na drugim miejscu. Wśród internautów zainteresowanych życiem Jana Pawła II i jego drogą do świętości są nawet mieszkańcy komunistycznych Chin, Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kuby czy Iranu. Jest to wielkie wyzwanie dla twórców strony, którzy starają się zamieszczać informacje nawet w mało znanych językach.
Statystki wejść na oficjalną stronę procesu Jana Pawła II 11-16.07.05:
1. Europa (34 państwa) - 8.352 wejść
2. Ameryka Północna (11) - 4.757
3. Ameryka Południowa (8) - 1.198
4. Azia (23) - 315
5. Oceania (5) - 135
6. Afryka (11) - 37
7. 92 państwa - 17.256
Oficjalna strona internetowa procesu www.BeatyfikacjaJanaPawlaII.org cały czas sią rozwija. Właśnie ruszyło modlitewne forum. Internauci mogą wpisywać intencje modlitw za wstawiennictwem Sługi Bożego Karola Wojtyły. Intencje te będą omadlane przez twórców strony oraz przez księży i siostry zakonne. Postulator w procesie ks. Sławomir Oder zachęca do modlitwy wszystkie wchodzące na stronę osoby.
Forum modlitewne przekształca się często w niecodzienny czat. Internauci mogą na stronie dzielić się także świadectwami i opisywać swoje spotkania z Janem Pawłem II.
Na stronie można przeczytać – także w języku polskim – świadectwa mówiące o łaskach otrzymanych za przyczyną Jana Pawła II.
Oficjalna strona procesu beatyfikayjnego Jana Pawła II staje się globalnym forum modlitwy za przyczyną zmarłego Papieża. Szkoda jednak, że „polskie okienko” wciąż pozostaje bez intencji...
Na stronie można znaleźć modlitwę o rychłą beatyfikację Jana Pawła II.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.
Dla chrześcijan nadzieja ma imię i oblicze. Dla nas nadzieja to Jezus Chrystus.
Ojciec święty w przesłaniu do uczestników spotkania pt. „Dobro wspólne: teoria i praktyka”.