Kapłani Bractwa Św. Piusa X wdzięczni są Papieżowi za przedłużenie opublikowanym 21 listopada listem apostolskim „Misericordia et misera” udzielonego im już wcześniej na Rok Jubileuszowy prawa rozgrzeszania wszystkich wiernych.
Lefebryści piszą o tym w nocie z okazji 42. rocznicy ogłoszenia 21 listopada 1974 r. wyznania wiary ich założyciela abp. Marcela Lefebvre’a, który odrzucił reformę liturgiczną i niektóre inne stwierdzenia Soboru Watykańskiego II. Wyrażają w niej swoje przekonanie, że nadal „pozostają wierni Kościołowi rzymskokatolickiemu i wszystkim następcom Piotra”.
Gdy chodzi o przedłużenie papieskiego zezwolenia na udzielanie rozgrzeszenia, przypominają oni ubiegłoroczną notę, którą wydali zaraz po tym, kiedy Franciszek udzielił im go na okres trwania Roku Miłosierdzia listem z 1 września 2015 r. Pisali wówczas: „Bractwo Św. Piusa X wyraża wdzięczność Najwyższemu Pasterzowi za ten ojcowski gest”. Zaznaczyli przy tym, że przy sprawowaniu sakramentu pokuty Bractwo opierało się zawsze na jurysdykcji nadzwyczajnej przewidzianej w normach ogólnych prawa kanonicznego.
W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, Papież Franciszek mówił o męczennikach, oddających życie.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.