Antychrześcijańskość jest niedopuszczalna

„Stolica Apostolska może liczyć na Węgry, jeśli chodzi o obronę wspólnot chrześcijańskich na całym świecie".

W Watykanie gościł węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó. Podczas spotkania z szefem papieskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem przedstawił on m.in. założenia węgierskiej polityki migracyjnej. Podkreślił, że nieograniczony napływ migrantów do Europy jest dla niej szkodliwy, stanowi zagrożenie dla jej bezpieczeństwa i chrześcijańskiej tożsamości. Wskazał na potrzebę rozwiązywania kryzysów, które skłaniają ludzi do opuszczenia swej ojczyzny. Węgierski polityk zapewnił też Stolicę Apostolską o zaangażowaniu jego kraju w obronę prześladowanych chrześcijan. Mówi Péter Szijjártó.

„Stolica Apostolska może liczyć na Węgry, jeśli chodzi o obronę wspólnot chrześcijańskich na całym świecie, bo przeciwdziałanie prześladowaniom chrześcijan to jedna z najważniejszych kwestii, na których skupia się nasza polityka zagraniczna. Poinformowałem abp. Gallaghera o ustanowieniu sekretariatu ds. monitorowania sytuacji i prześladowań wspólnot chrześcijańskich na świecie. Podkreśliłem, że nie można dopuścić, by antychrześcijańskość była postrzegana jako dopuszczalna forma dyskryminacji, bo tak nie jest. Musimy walczyć z wszelkiego rodzaju antychrześcijańskimi postawami”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.