Wiemy, że ci nasi bracia i siostry wycierpieli bardzo dużo i nadal cierpią. Sytuacja jest dramatyczna. I Kościół jest właśnie tam – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Pietro Parolin.
Watykański sekretarz stanu z zadowoleniem przyjął wiadomość o woli odbudowy wszystkich kościołów, które zostały zburzone w niedawnych trzęsieniach ziemi we Włoszech. Jego zdaniem jest to gest symboliczny, bo odbudować kościół oznacza też odbudować wspólnotę, uleczyć tkankę społeczną, która została naruszona przez ten kataklizm. W ten sposób przywraca się tym społecznościom życie i nadzieję – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Pietro Parolin.
„Widzieliśmy nawet w dziennikach, jak wielu kapłanów, proboszczów pozostaje wśród swoich wiernych. To jest najważniejszy wkład Kościoła. Jest to przejaw tego, o czym tak często mówi Papież: Kościół, który ma być blisko, ma być tam, gdzie jest człowiek, który cierpi. Wiemy, że ci nasi bracia i siostry wycierpieli bardzo dużo i nadal cierpią. Sytuacja jest dramatyczna. I Kościół jest właśnie tam. W pierwszym rzędzie dzieli los tych ludzi, a także oczywiście pomaga za pośrednictwem swych dzieł charytatywnych. I wnosi nadzieję, bo tego trzeba dziś najbardziej: nadziei, patrzenia w przyszłość” – powiedział watykański sekretarz stanu.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.