Watykan apeluje o jednoznaczne potępienie przemocy w imię Boga

Przywódcy religijni muszą z całej siły walczyć i sprzeciwiać się tej przemocy przeciwko ludzkości, która ma charakter bluźnierczy – powiedział w Asyżu sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Stolica Apostolska bardzo nalega, by różne tradycje religijne w sposób całkowicie jednoznaczny potępiły terror i przemoc. Przywódcy religijni muszą z całej siły walczyć i sprzeciwiać się tej przemocy przeciwko ludzkości, która ma charakter bluźnierczy – powiedział w Asyżu sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Odbywa się tam międzyreligijne spotkanie, upamiętniające pierwsze tego typu wydarzenie, które zwołał w 1986 r. Jan Paweł II.

Bp Miguel Angel Ayuso Guixot nawiązał do homilii Papieża na Mszy w ubiegłą środę, sprawowanej za zamordowanego przez francuskich islamistów ks. Jacques’a Hamela. Franciszek wyraził przekonanie, że terroryści działali pod natchnieniem szatana i zaapelował, by wszystkie religie uznały, że zabijanie w imię Boga jest szatańskie.

W obecności ponad 500 liderów religijnych szef papieskiej dykasterii zauważył, że relacje między naszymi wspólnotami oscylują między lękiem i dialogiem. Zwierzchnicy duchowni mają im towarzyszyć i zachęcać do promowania dialogu, aby osiągnąć w ten sposób prawdziwy pokój – dodał bp Ayuso. Przyznał on, że przez ostatnie 30 lat świat zmienił się na gorsze, ale duch Asyżu nadal trwa i pozostaje darem dla świata.

Dziś o 11:30 w Asyżu wyląduje papież Franciszek. Program spotkania można znaleźć TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama