Matka Teresa zwierciadłem miłości Boga

- Dziękujemy Bogu za to, że dał nam św. Teresę z Kalkuty, która przez nieustanną modlitwę - źródło wszelkich dzieł miłosierdzia duchowego i cielesnego - stała się zwierciadłem miłości Boga i wspaniałym przykładem służby innym - powiedział kardynał Parolin podczas Mszy świętej dziękczynnej za kanonizację św. Matki Teresy z Kalkuty.

Podczas homilii hierarcha podkreślił, że sekret Matki Teresy nie jest żadną tajemnicą. - Odkryła w ubogich oblicze Chrystusa - powiedział kard. Parolin. 

„Stawała się znakiem miłosierdzia. Miłosierdzie było dla niej jak sól, która nadaje smak wszelkiemu dziełu. Stawała się światłem, które rozświetla ciemności tym, którzy nie mieli nawet łez żeby nie opłakiwać swoje cierpienie, powiedział wczoraj Ojciec Święty. Matka Teresa odkryła to powołanie oświecona przez Chrystusa.” Kardynał przypomniał również, że ważne miejsce w dziełach miłosierdzia św. Matki Teresy zajmowały dzieci. 

"Doprowadziło to także Matkę Teresę, że wśród najbardziej opuszczonych są nienarodzone dzieci, najbiedniejsze z najbiedniejszych." 

Na zakończenie hierarcha prosił św. Matkę Teresę by modliła się za zgromadzonych. 

Obejrzyj transmisję:

vatican Thanksgiving Holy Mass for the canonization of Mother Teresa - 05.09.2016

Matka Teresa urodziła się 26 sierpnia 1910 roku w Skopje. Pochodziła z rodziny albańskiej. W wieku 18 lat wstąpiła do zgromadzenia sióstr loretanek. Po kilkunastu latach życia za klauzurą poczuła, że Bóg ją wzywa, aby wszystko zostawiła i służyła najbiedniejszym w slumsach. Założyła własne zgromadzenie, a współsiostry nazwała misjonarkami miłości. Zmarła 5 września 1997 r. w Kalkucie w wieku 87 lat. Po najkrótszym we współczesnej historii Kościoła procesie beatyfikacyjnym została wyniesiona na ołtarze w 2003 roku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama