Papież na afrykański Kongres Miłosierdzia

III Kongres dla Afryki i Madagaskaru poświęcony Bożemu Miłosierdziu, który rozpocznie się za tydzień, 9 września, w stolicy Rwandy Kigali i potrwa do 15 września, będzie czasem modlitwy, medytacji i duchowej odnowy.

 Podkreśla to Papież w liście do swojego specjalnego wysłannika na to wydarzenie. Celebracjom i obradom kongresowym będzie tam przewodniczył w imieniu Ojca Świętego kard. Laurent Monsengwo Pasinya, arcybiskup Kinszasy w Demokratycznej Republice Konga.

Afrykański kongres nosi tytuł: „Miłosierdzie Boże: źródło nadziei na nową ewangelizację w Afryce”. Jego uczestnicy – pisze Franciszek – „inspirując się nauczaniem moim i moich poprzedników rozważać będą o pilnej potrzebie nowej ewangelizacji na całym świecie, podejmując najwyższej wagi problemy duchowe i społeczne naszych czasów”.

Papież zleca swojemu wysłannikowi, by przypominając słowa Chrystusa „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36) zachęcił wszystkich biorących udział w kongresie, by zachowywali wytrwale przykazanie miłości i z nową gorliwością zabiegali o odnowę życia duchowego w rodzinach, parafiach oraz wspólnotach zakonnych. Za pośrednictwem kongijskiego kardynała Ojciec Święty szczególnie pozdrawia księży pallotynów, podkreślając ich wkład w przygotowanie afrykańskiego Kongresu o Miłosierdziu.

Przypomnijmy, że kult Bożego Miłosierdzia już od lat szerzą w Rwandzie pallotyńscy misjonarze z Polski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama