Co papież powiedział biskupom?

Papież Franciszek podczas spotkania z biskupami na Wawelu poruszył problem działalności charytatywnej Kościoła i zaznaczył, że ma się ona odbywać w duchu hasła ŚDM "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią" - powiedział po spotkaniu kardynał Kazimierz Nycz.

Jak dodał, papież oprócz wątków duszpasterskich poruszył też "problem emigracji". "Wskazał, że jest to także wielkie wyzwanie dla Kościoła" - zaznaczył Nycz.

Kardynał nie chciał ujawniać szczegółów rozmowy z Franciszkiem. Podkreślił jednak, że spotkanie odbyło się w "duchu dialogu".

Jak mówił, papież Franciszek podczas swojego powitalnego przemówienia powiedział, że "potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu oraz solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, m.in. do bezpiecznego wyznawania swojej wiary".

"Trzeba zidentyfikować przyczyny emigracji z Polski, ułatwiając powrót osobom, które chcą wrócić. Jednocześnie potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu, solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, w tym do swobodnego i bezpiecznego wyznawania swojej wiary" - przytaczał słowa papieża kard. Nycz. Jak mówił, Franciszek oceniał, że należy też zabiegać o współpracę i koordynację na poziomie międzynarodowym - w celu znalezienia rozwiązania konfliktów i wojen, które zmuszają wielu ludzi do opuszczenia swoich domów i ojczyzny.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama