Papieska modlitwa za misjonarzy

Niech Duch Święty daje siłę wszystkim misjonarzom ad gentes i wspiera misję Kościoła na całym świecie; niech rozbudza w sercach młodzieży pragnienie niesienia Ewangelii aż na krańce świata.

Ta papieska modlitwa wybrzmiała na zakończenie  południowego spotkania z wiernymi na Regina Coeli. Franciszek przypomniał, że właśnie dziś publikowane jest jego przesłanie na obchodzony w październiku Światowy Dzień Misyjny. Nosi ono tytuł: „Kościół misyjny, świadek miłosierdzia”.

W swym przesłaniu Ojciec Święty przywołuje kontekst Jubileuszu Miłosierdzia, który, jak podkreśla, zaprasza nas do spojrzenia na misję ad gentes jako wspaniałe dzieło miłosierdzia, zarówno co do ducha, jak i co do ciała.  Papież wzywa do wyjścia z własnej wygody i zdobycia się na odwagę, by dotrzeć na wszystkie peryferie potrzebujące światła Ewangelii. Wskazuje na ewangelizacyjne znaczenie dzieł edukacyjnych i wciąż rosnącej liczby kobiet w świecie misyjnym, zarówno konsekrowanych jak i świeckich, a także całych rodzin. „Obok dzieła ewangelizacyjnego i sakramentalnego misjonarzy, kobiety i rodziny często rozumieją bardziej adekwatnie problemy ludzi i potrafią stawić im czoła w całkiem nowy sposób” – pisze Franciszek. Zaznaczając, że wiara jest darem Boga,  a nie owocem prozelityzmu wskazuje na znaczenie dla jej rozwijania świadectwa życia ludzi niosących Ewangelię.

Ojciec Święty przypomina zarazem, że w tym roku przypada 90. rocznica Światowego Dnia Misyjnego. Zachęca też do materialnego wspierania misji. „Nie uchylajmy się od tego gestu misyjnej komunii eklezjalnej. Nie zamykajmy serca w naszych partykularnych troskach, ale poszerzajmy je na perspektywy całej ludzkości” – apeluje Franciszek w przesłaniu na Światowy Dzień Misyjny.

Pełny tekst papieskiego orędzia znajdziesz TUTAJ

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama