O. Lombardi: papież przyjedzie z orędziem zaufania i nadziei

Światowy Dzień Młodzieży będzie także Jubileuszem młodych, obchodzonym w ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia” – powiedział o. Lombardi. 

W Polsce gości rzecznik Stolicy Apostolskiej o. Federico Lombardi. Podczas konferencji prasowej w Warszawie, zatytułowanej „Kim jest Franciszek”, gość z Watykanu podkreślił, że kluczowym motywem pontyfikatu Papieża Franciszka jest miłosierdzie.

Stałym motywem papieskich wystąpień, zauważył o. Lombardi, jest także troska o młodzież, zaś istotą jego przesłania do młodego pokolenia jest wezwanie: „Nie dajcie sobie odebrać nadziei”. „Jestem przekonany, że przybywając do Krakowa i Polski Papież przyniesie wielkie orędzie zaufania i nadziei, uwzględniając, w jak trudnej sytuacji żyjemy. Światowy Dzień Młodzieży będzie także Jubileuszem młodych, obchodzonym w ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia” – powiedział o. Lombardi. 

Watykański rzecznik wskazał również na istotną zdolność Papieża Franciszka do wchodzenia z młodzieżą w dialog.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja