Papież potępił ślepą przemoc w Brukseli

Papież Franciszek potępił wtorkowe zamachy terrorystyczne w Brukseli nazywając je "ślepą przemocą", która przynosi cierpienia. Telegram w jego imieniu wystosowano do arcybiskupa stolicy Belgii Jozefa De Kesela.

W depeszy watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin napisał, że papież "ponownie potępia ślepą przemoc, która powoduje tyle cierpienia, i prosi Boga o dar pokoju". Informuje, że Ojciec Święty był bardzo poruszony otrzymanymi wiadomościami o zamachach w Brukseli, które dotknęły tak wielu osób.

Franciszek powierza miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy w nich zginęli, i łączy się w bólu z ich rodzinami. Wyraża też najgłębsze współczucie wszystkim rannym, ich bliskim, a także tym, którzy udzielają pomocy, prosząc Boga, by dał im pociechę i umocnienie w tym momencie próby. „Ojciec Święty ponownie potępia ślepą przemoc, która powoduje tak wiele cierpienia, i błaga Boga o dar pokoju” – czytamy w telegramie watykańskiego sekretarza stanu wystosowanym po zamachach w stolicy Belgii.

«« | « | 1 | » | »»
 • TRZEŻWY
  22.03.2016 16:05
  Kiedy rządzący (i cała reszta) zrozumieją, że fala uchodźców, to inwazja i kiedy zrozumieją, że Turcja nie jest sprzymierzeńcem tylko aspiratorem na imperatora, kiedy dostrzegą, że islam to nie jedna z wielu religii, ale parareligijny totalitaryzm, będzie już za późno.
 • katolik
  22.03.2016 16:45
  Bardzo mnie cieszą takie wiadomości, bo koniec świata może być w każdej chwili.
 • Anna Panna
  23.03.2016 00:31

  To nie jest ślepa przemoc. Ta przemoc ma doskonały wzrok. Sokoli wzrok. A ten wzrok należy do konkretnych ludzi. I jest precyzyjnie ukierunkowany.

  Demonstracyjna poprawność polityczna papieża Franciszka staje się niebezpieczna. Wojna na Ukrainie to "wewnętrzny konflikt". Zamachy islamistów to "ślepa przemoc". 

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.