Papież potępił ślepą przemoc w Brukseli

Papież Franciszek potępił wtorkowe zamachy terrorystyczne w Brukseli nazywając je "ślepą przemocą", która przynosi cierpienia. Telegram w jego imieniu wystosowano do arcybiskupa stolicy Belgii Jozefa De Kesela.

W depeszy watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin napisał, że papież "ponownie potępia ślepą przemoc, która powoduje tyle cierpienia, i prosi Boga o dar pokoju". Informuje, że Ojciec Święty był bardzo poruszony otrzymanymi wiadomościami o zamachach w Brukseli, które dotknęły tak wielu osób.

Franciszek powierza miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy w nich zginęli, i łączy się w bólu z ich rodzinami. Wyraża też najgłębsze współczucie wszystkim rannym, ich bliskim, a także tym, którzy udzielają pomocy, prosząc Boga, by dał im pociechę i umocnienie w tym momencie próby. „Ojciec Święty ponownie potępia ślepą przemoc, która powoduje tak wiele cierpienia, i błaga Boga o dar pokoju” – czytamy w telegramie watykańskiego sekretarza stanu wystosowanym po zamachach w stolicy Belgii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg