Kard. Parolin o wojnie w Syrii

Nadzieję na zakończenie konfliktu syryjskiego wyraził watykański sekretarz stanu w 5. rocznicę jego wybuchu.

Konflikt rozpoczął się 15 marca 2011 r. Kard. Pietro Parolin wypowiedział się na ten temat, zwiedzając wczoraj zorganizowaną we włoskim senacie wystawę o dotychczasowej historii Jubileuszowych Lat Jubileuszowych, poczynając od roku 1300.

„Jest naszym gorącym pragnieniem, aby Rok Święty mógł mieć także konsekwencje na płaszczyźnie politycznej, powstrzymując wojnę w Syrii. Dla ludności tego kraju jest to sytuacja nie do zniesienia. Jej niewysłowione cierpienia muszą znaleźć odzew w naszych sercach i w sercach polityków. Ponawia się wysiłki i miejmy nadzieję, że się powiodą. Nie wiem dlaczego dotychczasowe pozytywne sygnały nie odniosły powodzenia. Zobaczymy, czy ostatnie posunięcia, w tym wycofanie się Rosji, doprowadzą do postępów w rokowaniach i do osiągnięcia rozwiązania politycznego”.

Kardynał sekretarz stanu mówił także o swojej wizycie w Macedonii i Bułgarii, gdzie uda się w najbliższych dniach (18-22 marca). Powiedział, że podczas niej spotka się też z uchodźcami.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.