Papież ostrzega przed dyktaturą jednomyślności

Kościół we Włoszech nie rezygnuje z walki o rodzinę i jej prawa. Dał temu wyraz przewodniczący Episkopatu Włoch kard. Angelo Bagnasco.

W wywiadzie dla dziennika Corriere della Sera przypomniał, że rodzina jest podstawą społeczeństwa i dlatego wymaga specjalnej troski. Kościół zdecydowanie sprzeciwia się zrównywaniu małżeństwa z innymi formami współżycia. Chce też bronić społeczeństwo, a zwłaszcza dzieci przed indoktrynacją ideologią gender. W tych zmaganiach – jak powiedział Radiu Watykańskiego kard. Bagnasco – episkopat Włoch znajduje silne oparcie w nauczaniu Papieża Franciszka.

„Ojciec Święty wielokrotnie powracał do tej kwestii i wypowiadał się na ten temat z wielką troską i bardzo jasno, jednoznacznie. Mamy tu do czynienia z radykalnym subiektywizmem. Każdy miałby decydować o swej tożsamości, również seksualnej, według chwilowych zachcianek, nie licząc się z rzeczywistością biologiczną. Papież wielokrotnie potępiał takie podejście i wskazywał, że istnieje groźba dyktatury jednomyślności” – powiedział kard. Bagnasco.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg