Kuba: ogólnokrajowa zbiórka dla biednych

Kubańscy biskupi w ramach przygotowań do wizyty Papieża ogłosili w całym kraju zbiórkę na biednych.

Za tydzień, w niedzielę, wierni będą mogli złożyć ofiary pieniężne, a także przynieść do kościoła jedzenie, ubrania i zabawki. Wszystko to zostanie rozdzielone wśród najbardziej potrzebujących w duchu hasła pielgrzymki papieskiej „Misjonarz miłosierdzia”, która będzie trwała od 19 do 22 września.

Zbiórka na cele miłosierdzia zbiegnie się z początkiem corocznej nowenny do Najświętszej Panny Miłosierdzia czczonej w Sanktuarium w Cobre koło Santiago de Cuba. „Byłoby dobrze – napisał przewodniczący episkopatu Kuby bp Garcia Ibañez  – abyśmy w tym czasie sami spełniali różne uczynki miłosierdzia, jak odwiedzanie chorych, dzielenie się tym, co posiadamy, przebaczanie tym, którzy o to proszą, pocieszanie płaczących, miłowanie bardziej i doskonalej naszych bliźnich”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.