Papież pisze do księży z duchowego pogotowia

Papież Franciszek napisał do swych dawnych kolegów-duszpasterzy z Federacji Pilnych i Nocnych Posług Kapłańskich, zwanej potocznie Pogotowiem Ratunkowym Pana Boga. Chodzi o księży, którzy śpieszą z kapłańską posługą do ciężko chorych i umierających.

Inicjatywa zrodziła się przed 60 laty w argentyńskim mieście Córdoba, a dziś jest obecna w 18 diecezjach tego kraju oraz w Ekwadorze. Powstała dzięki staraniom osoby świeckiej, adwokata Armanda Cesara Sancheza, który zabiegał o jej powołanie, po tym jak sam pewnej nocy bezskutecznie szukał księdza dla swego ciężko chorego syna.

Ks. Jorge Mario Bergoglio był przez wiele lat zaangażowany w działalność „duchowego pogotowia”. Teraz z okazji 60-lecia tej instytucji napisał osobisty list do ks. Manuela Martina Sjöberga, który stoi na jej czele. Zaznacza, że Rok Miłosierdzia będzie doskonałą okazją, by zintensyfikować współpracę duszpasterzy i świeckich w opiece nad chorymi i umierającymi. Niech nasze ręce uścisną ich dłonie, przyciągajmy ich do siebie, aby poczuli ciepło naszej obecności, przyjaźni i braterstwa – pisze Franciszek, przypominając, że we wszystkich tych najmniejszych jest obecny sam Chrystus.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama