Kondolencje Papieża po śmierci uczestników procesji

Papieża głęboko zasmuciła wiadomość o tragedii, do jakiej doszło przed trzema dniami w Mazapil (czyt. Masapíl) w meksykańskim stanie Zacatecas (czyt. Sakatekas); modli się on za jej liczne ofiary, ich rodziny oraz rannych.

isze o tym kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin w telegramie kondolencyjnym do tamtejszego biskupa Sigifredo Noriegi.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce w środę 29 lipca. Ciężarówka najechała na procesję z okazji tamtejszego święta patronalnego Jezusa z Nazaretu, w której uczestniczyło ok. 300 osób. Liczba ofiar śmiertelnych doszła już do blisko 30, a tyle samo rannych – z czego 10[-ciu] ciężko – przebywa w szpitalu. Jak poinformowała prokurator stanu Zacatecas (czyt. Sakatekas) Leticia Soto, według pierwszych ekspertyz przyczyną tragedii był defekt techniczny. Nie zadziałały hamulce ciężarówki.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.