Słowa Papieża o rodzinie dotyczą całego Kościoła

Wizyta w katedrze była ostatnim punktem wczorajszego dnia. O godz. 21:00, kiedy w Polsce była już 4:00 rano, Franciszek powrócił do nuncjatury w Quito. Zakończony w ten sposób drugi dzień podróży apostolskiej podsumowuje ks. Federico Lombardi.

„Dzień ten oczywiście został poświęcony Guayaquil, drugiemu co do wielkości miastu Ekwadoru – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Lombardi. – Była to okazja do spotkania z tłumami Ekwadorczyków, którzy mogli zobaczyć Papieża. Tematem tego dnia była rodzina, jeden z najważniejszych dziś dla Kościoła tematów. Również tu w Ekwadorze jest to sprawa bardzo ważna. Dzięki podjęciu tego tematu podróż wpisuje się również w kontekst Kościoła powszechnego, który bardzo intensywnie zajmuje się w tych miesiącach rodziną. Po południu Franciszek powrócił do Quito i znowu były spotkania z setkami tysięcy wiernych. Muszę przyznać, że robi na mnie największe wrażenie, jak wielu ludzi pomimo niesprzyjającej pogody przychodzi na spotkania z Papieżem, wyczekuje go na trasach przejazdu. Jest to bardzo piękne i świadczy o wspaniałej gościnności, jaką Ekwadorczycy okazują Papieżowi” – powiedział watykański rzecznik.

Homilię, o której mowa, przeczytasz TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.