Papież przywraca Kościół do centrum życia społecznego

Zdaniem rzecznika ekwadorskiego episkopatu za sprawą Ojca Świętego, Kościół znów znalazł się w centrum życia społecznego.

Cały Ekwador jest poruszony wizytą Franciszka w tym kraju. Wszyscy świętują i spontanicznie organizują się, by móc uczestniczyć w jakimś spotkaniu z Papieżem – twierdzi rzecznik prasowy ekwadorskiego episkopatu ks. David de la Torre. Jego zdaniem, za sprawą Ojca Świętego, Kościół znów znalazł się w centrum życia społecznego.

„Cały ekwadorski naród, również ci, którzy nie należą do Kościoła, chcą, by słowo Papieża i jego obecność, coś zmieniły w każdym z nas, a także w całym kraju - mówi ks. de la Torre. - Tę radość z przyjazdu Papieża można już było odczuć od dwóch miesięcy, zwłaszcza w najbiedniejszych warstwach społecznych. Co ciekawe, nie spotkałem się z ani jednym głosem sprzeciwu, kontestacji, wręcz przeciwnie, wszyscy sobie życzą, aby ta wizyta coś w nas zmieniła”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.