Bardzo pracowite dni papieża

Opublikowano oficjalny plan wizyty Ojca Świętego w Ekwadorze, Boliwii i Paragwaju, która trwać będzie od 5 do 13 lipca br.

Przewidziano 30 różnego rodzaju wydarzeń, w tym 5 Mszy pod gołym niebem i spotkanie z młodzieżą na bulwarze Costanera, ciągnącym się wzdłuż rzeki Parany w Paragwaju.

W Ekwadorze Franciszek odwiedzi dom starców prowadzony przez Misjonarki Miłości,  w Santa Cruz w Boliwii spotka się z grupą 3,5 tys. więźniów z zakładu Palmasola, a w stolicy Paragwaju z dziećmi ze szpitala  “Niños de acosta ñu”. Ojciec Święty odwiedzi trzy sanktuaria: w Ekwadorze sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Guayaquil i maryjne sanktuarium “El Quinche” w Qiuto, a w Paragwaju Sanktuarium Matki Bożej z Caacupé. W stolicy Ekwadoru spotka się na Uniwersytecie Katolickim z ludźmi nauki, a w Boliwii w Santa Cruz będzie uczestniczył w II Światowym Kongresie Ruchów Ludowych.

Papież spotka się także ze swoim współbraćmi jezuitami: w Quito zje z nimi obiad w kolegium Św. Franciszka Ksawerego oraz odwiedzi “Iglesia de la Compañia” -  jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Ameryce, wybudowany w XVII wieku przez jezuitów. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama