Niesie przesłanie każdego dnia

Kard. Maradiaga o pontyfikacie papieża Franciszka.

Proste słowa, którymi Papież Franciszek zwraca się do wiernych, są jego ogromną siłą. Dzięki nim może on być pasterzem blisko swoich owiec. Taką opinię o obecnym pontyfikacie przedstawił kard. Oscar Rodríguez Maradiaga podczas konferencji prasowej w Madrycie. Arcybiskup stolicy Hondurasu należy do najbliższych współpracowników Papieża, przewodnicząc Radzie Kardynałów, która pomaga mu w reformie Kurii Rzymskiej i rządzeniu Kościołem.

„Jeśli ktoś mówi, że jesteśmy na statku bez sterów, to niewiele wie o nawigacji Franciszka – uważa kard. Rodríguez Maradiaga. – Ten Papież niesie przesłanie każdego dnia, ponieważ jego słowa są proste. Nie ma traktatów teologicznych w homilii w Domu św. Marty, ale słowa istotne dla życia”. Ojciec Święty jak dobry pasterz „pachnie owcami”, tzn. jest blisko ludzi, a ludzie rozumieją jego język. „Są to encykliki gestów, jak ucałowanie osoby zniekształconej chorobą czy dziecko bawiące się na jego krześle. Te encykliki gestów są bardzo ważne. Nie są demagogiczne, ale spontaniczne. Płyną z serca”. Zdaniem kard. Rodrigueza Maradiagi „Papież głosi nam codziennie prostotę, od pierwszego dnia swojego pontyfikatu. Papieskie gesty mówią nam, że to jest właśnie droga do wolności”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.