Papież Franciszek do biskupów Czadu.
Wyznawanie wiary powinno być ściśle powiązane z zaangażowaniem społecznym chrześcijan i z promocją ludzką. Papież Franciszek wskazał na to biskupom z Czadu, którzy zakończyli swą wizytą ad limina Apostolorum. Przypomniał także o znaczeniu dialogu z islamem, który w kontekście afrykańskim nabiera coraz większego znaczenia.
Ojciec Święty podziękował Kościołowi w Czadzie za prowadzenie wielu dzieł ewangelizacyjnych. „Służba ubogim i potrzebującym jest najbardziej wiarygodnym sposobem dawania świadectwa o Jezusie, który sam stał ubogi, by się do nas jak najbardziej zbliżyć” – mówił Papież. Przypomniał zarazem, że to świadectwo Kościoła nie może skoncentrować się jedynie na dziełach charytatywnych. „W głoszeniu potrzeba także pogłębionej formacji, życia modlitwy i odkrycia mocy sakramentów” – dodał Franciszek. Wskazał, że w tym celu nie można żałować środków ludzkich ani materialnych.
Nawiązując do sytuacji katolików, którzy w Czadzie są niewielką mniejszością pośród dominującego islamu, zachęcił do pogłębiania istniejącego już dialogu i współpracy. Może to zapobiec antychrześcijańskiej przemocy, jaka ma miejsce w sąsiadujących z Czadem krajach.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.