"Miłosierdzie i współczucie" na Filipinach

„Miłosierdzie i współczucie”. Taki temat przyszłorocznej pielgrzymki Papieża Franciszka na Filipiny (15-19 stycznia) podał tamtejszy episkopat.

Biskupi zachęcają wiernych, by przygotowywali się do spotkania z Ojcem Świętym w wymiarze osobistym przez rozważanie jego słów, a w wymiarze społecznym przez apostolstwo za pośrednictwem środków społecznego komunikowania. „Staramy się przyswoić sobie i wprowadzać w życie przesłania apostolskie Papieża Franciszka na temat miłosierdzia i współczucia” – powiedział bp Mylo Vergara. Przewodniczący Komisji Episkopatu Filipin ds. Mediów dodał, że chodzi o to, by nauczanie Franciszka uczynić nie tylko przedmiotem refleksji i modlitwy, ale przede wszystkim działania. Jego zdaniem w ten sposób „media i portale społecznościowe mogą stać się potężnym narzędziem, by uczyć praktykowania uczynków miłosierdzia, takich jak odwiedzanie więźniów, chorych i osób w podeszłym wieku, okazując współczucie przede wszystkim ubogim”.

Na Filipinach uruchomiono także stronę internetową poświęconą papieskiej pielgrzymce (www.papalvisit.ph). Zawiera ona wszystkie niezbędne informacje i na bieżąco monitoruje przygotowania do wizyty Ojca Świętego.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama