Jan Paweł II będzie czczony w liturgii całego Kościoła

Papież Franciszek zarządził wpisanie świętych Jana XXIII i Jana Pawła II do powszechnego Kalendarza Rzymskiego.

Dotychczas obu tych Papieży czczono, już jako błogosławionych, w liturgii diecezji rzymskiej i niektórych innych Kościołów lokalnych – np. Jana Pawła II w Polsce.

Ojciec Święty Franciszek, przychylając się do płynących z wielu stron próśb Ludu Bożego, zadecydował o ustaleniu w Kalendarzu Rzymskim, dotyczącym całego Kościoła obrządku łacińskiego, wspomnień dowolnych obu tych Papieży – czytamy w dekrecie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Zachowano daty wcześniej przyjęte: Jana XXIII 11 października, a Jana Pawła II – 22 października. Podano też po łacinie i włosku liturgiczne teksty mszalne i brewiarzowe na wspomnienie Jana XXIII. Takie same teksty dotyczące Papieża Polaka Stolica Apostolska wydała już krótko po jego beatyfikacji.

Przypomnijmy przy tej okazji, że Kościół czci jako świętych blisko 80 papieży, ale tylko kilkunastu z nich zostało wpisanych do powszechnego Kalendarza Rzymskiego. Pozostali figurują w Martyrologium Rzymskim. Niektórych z nich czci się też w liturgiach partykularnych, zwłaszcza w diecezji rzymskiej, a jeszcze liczniej – w samej bazylice św. Piotra, gdzie wielu z nich spoczywa.

«« | « | 1 | » | »»
  • kuba33
    12.09.2014 18:54
    WYCHOWANIE PO KATOLICKU OPIERA SIE NA WMAWIANIU DZIECIOM KŁAMSTW NA TEMAT KORPORACJI WATYKANSKIEJ.OBŁUDA MIESZA SIE Z FAŁSZEM.REKA REKE MYJE KOSCIÓŁ PAŃSTWO KONKORDAT KORPORACJA WATYKAŃSKA,JEDNA WIELKA PIERDZIELONA MAFIA OSZUKUJACA WIERNYCH.WSZYSTKO W KORPORACJI NA TEMAT BOGA TO KŁAMSTWA,PIENIADZ JEST BOGIEM,A WASZE PIERDZIELONE KŁAMSTWA NA TEMAT BOGA MAŁO MNIE NIE ZABIŁY.GDYBY BÓG BYŁ NIE BYŁOBY CIERPIENIA NA ŚWIECIE.A MOŻE BÓG TO TV Z WATYKANU I RADIO MARYJA SKARBONKI KORPORACJI WATYKAŃSKIEJ.OBŁUDA FAŁSZ HIPOKRYZJA I PIERDZIELONE ZŁODZIEJE OSZUKUJACY LUDZI I ICH WIARE.OGÓLNIE ,RELIGIA W SZKOŁACH JEST WPAJANIEM CIEMNOTY DZIECIOM I OSZUKIWANIE ICH NA TEMAT BOGA,BÓG NIE MA CZASU DLA LUDZI!!!!!NIE SŁUCHAŁ MNIE WIELE LAT I NIE MIAŁ DLA MNIE CZASU POMIMO UFNOŚCI DO NIEGO.WIEC KURWA NIE MÓWCIE MI O MIŁOSIERDZIU BO MNIE SZLAG TRAFI ,BANDO KORPORACJI WATYKAŃSKIEJ
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.