Nie będziemy mogli liczyć na tytuły, przywileje

Papież Franciszek wznowił środowe spotkania z wiernymi w ramach audiencji ogólnych. Podczas spotkania w Auli Pawła VI Ojciec Święty kontynuował dziś cykl katechez o Kościele. Papież podkreślił, że Kościół to nowy lud budowany na przymierzu w Chrystusie.

Ojciec Święty wskazał na św. Jana Chrzciciela, odgraniczającego Stary Testament od Nowego.

- Jan Chrzciciel jako „prekursor” i „świadek” ma centralną rolę w całym Piśmie Świętym, jako pomost między obietnicą Starego Testamentu, a jej wypełnieniem, między proroctwami a ich realizacją w Jezusie Chrystusie - powiedział papież.

Franciszek zachęcił też do nauczenia się na pamięć 8-miu Błogosławieństw, streszczających nową naukę Jezusa Chrystusa. Podkreślił też znaczenie nowego prawa, na którego podstawie będziemy sądzeni. Znajdujemy je w 25 rozdziale Ewangelii według św. Mateusza.

- Nie będziemy mogli liczyć na tytuły, kredyty czy przywileje. Pan nas rozpozna o ile my sami rozpoznaliśmy Go w ubogim, głodnym i znoszącym niedostatek, zepchniętym na margines, cierpiącym i samotnym. Jest to jedno z podstawowych kryteriów weryfikujących nasze życie chrześcijańskie. Jezus zachęca nas, byśmy się z nim konfrontowali każdego dnia.”

Ojciec Święty dodał, że nowe przymierze polega na rozpoznaniu siebie w Chrystusie.

Zwracając się do Polaków papież Franciszek prosił, by byli ludźmi błogosławieństw:

- Witam polskich pielgrzymów. Drodzy przyjaciele, nowe przymierze polega na tym, że możemy w Chrystusie doświadczać Bożego miłosierdzia i współczucia. Właśnie to napełnia nasze serca radością i to czyni z naszego życia piękne i wiarygodne świadectwo miłości Boga do wszystkich braci, których spotykamy każdego dnia. Bądźcie ludźmi błogosławieństw, a Boże błogosławieństwo niech wam zawsze towarzyszy!

W przyszłą środę, 13 sierpnia, papież Franciszek rozpocznie pielgrzymkę na kontynent azjatycki - do Korei. Ojciec Święty uda się tam na VI Azjatycki Dzień Młodych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.