Sprawa prof. Chazana: Kontrolerzy nie zwrócili się do nas...

Instytut Matki i Dziecka nie zgadza się z tezami zawartymi w projekcie raportu.

Raport z kontroli przeprowadzonej przez stołeczny ratusz w Szpitalu im. Świętej Rodziny, zaprezentowany przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz odnosił się m.in. do Instytutu Matki i Dziecka (IMiD), z którym w sprawie pacjentki kontaktował się Szpital. Jak wynika z raportu, w IMiD pacjentka po raz pierwszy poprosiła o aborcję, tam też na zlecenie Szpitala wykonano część badań pacjentki.

Po ogłoszeniu wyników projektu raportu Instytut Matki i Dziecka wydał oświadczenie, że nie zgadza się z tezami tam zawartymi.

Poniżej treść oświadczenia IMiD:

Instytut Matki i Dziecka nie zgadza się z tezami zawartymi w projekcie raportu z kontroli przeprowadzonej w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie dotyczącymi IMiD. Raport został zaprezentowany przez Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji prasowej dnia 9 lipca 2014 r. Zespół, który przeprowadził kontrolę nie zwrócił się do Instytutu w celu uzyskania informacji czy zapoznania się z dokumentacją medyczną pacjentki, której sprawa dotyczy. Dyrekcja IMiD będzie kontaktowała się z Panią Prezydent w celu sprostowania zaistniałej sytuacji.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama