Jak siostra Cristina musimy wychodzić, by mówić o Bogu innym, o tym, co uczynił w naszym życiu.
Ksiądz z Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji powiedział, że siostra Cristina Scuccia, która niedawno wygrała The Voice of Italy, jest przykładem tego, w jaki sposób Kościół powinien wyjść do egzystencjalnych peryferiów.
- To, co zrobiła siostra Cristina, można uznać za wychodzenie na peryferie, bo wyszła na scenę, aby dać świadectwo jej życiowego wyboru, i w tym sensie myślę, że udało jej się osiągnąć cel - powiedział w niedawnym wywiadzie dla CNA ojciec Alejandro Diaz - Jak siostra Cristina musimy wychodzić, by mówić o Bogu innym, nie w sposób abstrakcyjny, ale o tym, co Bóg uczynił w naszym życiu.
Na początku czerwca, 25-letnia zakonnica wygrała The Voice of Italy i zyskała uznanie na całym świecie dla jej charyzmy i zdolności dzielenia się Słowem Bożym z publicznością.
- Mam marzenie, byśmy chwycili się za ręce i wspólnie pomodlili się „Ojcze nasz” – powiedziała siostra do publiczności, gdy wygrała - Chcę, aby Jezusa tutaj przyszedł.
- Siostra Cristina śpiewa, ale także mówi o Bogu i zachęca ludzi, aby się modlić – zauważa kapłan.
- Powiedziała, że chce przekazać prezent, a dla mnie to nie był tylko dar jej śpiewu, ale także dar jej powołania, bo jako młoda i religijna osoba weszła na scenę i bez strachu powiedziała: „Jestem osobą religijną, wierzę w Boga” - dodaje jeszcze ojciec Diaz.
Kapłan wyjaśnia również, że muzyka może być kanałem do mówienia o Bogu i przenoszenia wyraźnego komunikatu opartego na Ewangelii, „jest to z pewnością jeden z wielu sposobów, przez który możemy pokazać Jezusa innym ludziom”.
W swoich pierwszych wypowiedziach dla mediów po wygranej, siostra Cristina Scuccia powiedziała, że teraz „wraca do swoich priorytetów, którymi są Jezus i modlitwa”.
Od tego czasu miała tylko dwa występy publiczne, jeden 14 czerwca na kanale TV2000, a drugi w dniu 27 czerwca na kanale Rai2.
TheVoiceOf Italy
The Voice IT | Serie 2 | Blind 2 | Suor Cristina Scuccia - #TEAMJ-AX
W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, Papież Franciszek mówił o męczennikach, oddających życie.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.