Modlitewny szczyt w Ogrodach Watykańskich

Modlitewny szczyt w intencji pokoju w Ziemi Świętej z udziałem papieża Franciszka, prezydentów Izraela i Autonomii Palestyńskiej - Szimona Peresa i Mahmuda Abbasa oraz patriarchy Konstantynopola Bartłomieja I rozpocznie się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego 8 czerwca o godz. 19 w Ogrodach Watykańskich.

Franciszek zaprosił do Watykanu przywódców Izraela i Autonomii Palestyńskiej oraz patriarchę podczas swojej pielgrzymki do Ziemi Świętej (24-26 maja), aby wspólnie modlić się o pokój na Bliskim Wschodzie. Papież zaznaczył przy tym, że nie chodzi o żadną mediację dyplomatyczną, lecz ma to być spotkanie wyłącznie modlitewne.

Według najnowszych doniesień z Watykanu, aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień między trzema religiami, nie będzie wspólnej modlitwy.

Kolejne szczegóły spotkania zostaną podane podczas briefingu 6 bm., który rozpocznie się o godz. 13 w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej z udziałem obu prezydentów a także franciszkańskiego kustosza Ziemi Świętej o. Pierbattisty Pizzaballi OFM.

Radio Watykańskie podało, że patriarcha Bartłomiej przybędzie do Rzymu w sobotę 7 czerwca. W niedzielę odprawi Boską Liturgię w grecko-prawosławnej świątyni pw. św. Teodora na Wzgórzu Palatyńskim a po niej spotka się ze wspólnotą grecką w ośrodku parafialnym. Wieczorem uda się na spotkanie modlitewne do Watykanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg