Apele papieża Franciszka

W sprawie powodzi na Bałkanach, dnia modlitw za Kościół w Chinach oraz jego pielgrzymki do Ziemi Świętej.

Przed zakończeniem audiencji ogólnej Ojciec Święty powrócił do dramatycznej sytuacji w Bośni i Hercegowinie oraz Serbii, które zalała gigantyczna powódź. Zachęcił do pomocy poszkodowanym i modlił się za śmiertelne ofiary żywiołu.

Franciszek przypomniał także o zbliżającym się chińskim święcie maryjnym, kiedy to przypada również dzień modlitw za Kościół w Państwie Środka.

„24 maja przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, czczonej z wielką pobożnością w sanktuarium Szeszan w Szanghaju – stwierdził Franciszek. – Zachęcam wszystkich wiernych do modlitwy, aby pod opieką Matki Wspomożycielki katolicy w Chinach nadal wierzyli, mieli nadzieję i miłowali oraz w każdej sytuacji byli zaczynem zgodnego współistnienia wśród swych rodaków”.

Papież przypomniał, że tego samego dnia w Aversie we Włoszech zostaną wyniesieni do chwały ołtarzy dwaj męczennicy, którzy ponieśli śmierć w Birmie w 1950 r.: włoski misjonarz ks. Mario Vergara oraz miejscowy świecki katechista Izydor Ngei Ko Lat. Franciszek polecił ich jako wzór i zachętę dla osób pracujących dla Kościoła w krajach misyjnych. Dzień 24 maja to także początek kolejnej papieskiej pielgrzymki:

„W tę samą najbliższą sobotę rozpocznę podróż do Ziemi Świętej, ziemi Jezusa. Będzie to podróż ściśle religijna –mówił Ojciec Święty. – Pierwszą racją jest ta, by spotkać mojego brata Bartłomieja I w związku z 50. rocznicą spotkania Pawła VI z Atenagorasem I. Piotr i Andrzej spotkają się kolejny raz i to jest bardzo piękne. Druga racja to modlitwa o pokój w tej ziemi, która tak bardzo cierpi. Proszę was o modlitwę w intencji tej podróży”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama