Papieskie kondolencje po tragedii w Kolumbii

Ojciec Święty modli się za ofiary śmiertelne i rannych w wypadku autobusowym w Kolumbii. Zapewnił o tym kardynał sekretarz stanu w telegramie kondolencyjnym wystosowanym do ordynariusza tamtejszej diecezji Santa Marta.

To właśnie na jej terenie doszło 18 maja do tragedii. Przepełniony autobus wiozący z protestanckiego nabożeństwa ponad 50 osób, przeważnie dzieci, zapalił się niespodziewanie w miejscowości Fundación na północy kraju. Zginęło 32 dzieci, w tym 13 należących do tej samej rodziny. 20 osób zostało rannych. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie nieprzepisowe użycie płynnego paliwa w silniku przystosowanym do spalania gazu, a sam autobus nie posiadał dopuszczenia do ruchu. Policja zatrzymała kierowcę feralnego pojazdu, który sam stracił w tym wypadku dwoje dzieci, oraz organizatora podróży, reprezentującego miejscową wspólnotę zielonoświątkowców.

Tragedia wywołała w Kolumbii dyskusję o bezpieczeństwie transportu drogowego. Sekretarz generalny katolickiego episkopatu, bp José Daniel Falla, wyrażając ubolewanie w związku z wypadkiem zaapelował do władz o zaostrzenie przepisów dotyczących przewożenia dzieci i zastosowanie skuteczniejszych kontroli pojazdów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg