W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach poświęcono 3 kwietnia wieczorem kopię obrazu Jezusa Miłosiernego. Odbędzie ona peregrynację po 65 parafiach polonijnych na terenie Niemiec.
Jej uroczyste rozpoczęcie zaplanowano na sam dzień kanonizacji Jana Pawła II – mówi ks. Stanisław Budyn, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech.
„Każda parafia obiera sobie swój program – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Budyn. – Zakładamy, że obraz będzie od tygodnia do dwóch tygodni w każdej parafii i jeden z dni przeznaczony jest również dla lokalnego duszpasterstwa niemieckiego, czyli nabożeństwa będą wtedy w języku niemieckim. Peregrynacja rozpocznie się od Westfalii, następnie będzie na północy i na wschodzie Niemiec, w Bawarii, Badenii-Wirtembergii i Hesji. Zakończy się w ośrodku polonijnym «Concordia», gdzie zamierzamy po zakończeniu peregrynacji umieścić obraz. Chcemy tam stworzyć Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Obrazowi będą towarzyszyć relikwie Jana Pawła II, już wtedy świętego, oraz św. Faustyny Kowalskiej i bł. Michała Sopoćko. Pragniemy, aby wiarę szczególnie nowej emigracji, tych, którzy w ostatnich dwóch-trzech latach tak licznie przyjechali do Niemiec, ożywiły rekolekcje. Żeby dar wiary, jaki kiedyś otrzymali, również na ziemi niemieckiej był jak najbardziej owocny, służył im i ich rodzinom. Wierzymy, że Pan Jezus, również za wstawiennictwem siostry Faustyny i Jana Pawła II, będzie ją rozszerzał na naszą ziemię niemiecką, która przeżywa swoje trudności i problemy religijne”.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.