Gość z Watykanu o ryzyku emigracji

„Europa powinna się przygotować na napływ imigrantów ze Wschodu” – uważa podsekretarz Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących.

Ks. Gabriele Bentoglio wziął udział w zorganizowanym na Uniwersytecie Rolniczym w Petersburgu międzynarodowym seminarium o problemach migracji.
 
Chociaż na petersburskim forum nie poruszano wprost zagadnień związanych z aktualną sytuacją na Ukrainie, to jednak wszyscy jego uczestnicy mają świadomość, że może ona poważnie wpłynąć na współczesne tendencje migracyjne w Europie. Do możliwych konsekwencji migracyjnych obecnego konfliktu odniósł się też ks. Gabriele Bentoglio, podsekretarz Papieskiej Rady do spraw Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. 

„Europa powinna się przygotować na napływ emigrantów ze Wschodu. Ale jest to również ostrzeżenie dla Federacji Rosyjskiej. Jeśli ludzie nie czują się bezpieczni, jeśli odczuwają jakąś presję, wtedy migracja jest pierwszym rozwiązaniem problemu, jakie postrzega zwykły człowiek. Modlę się, aby władze obydwu krajów znalazły sposób na podjęcie dialogu i wzięły pod uwagę nie tylko interesy narodowe, lecz także interesy społeczności lokalnej, jak również kontekst międzynarodowy” – powiedział ks. Bentoglio. Oprócz niego w seminarium bierze udział trzech profesorów Papieskiego Uniwersytetu Urbanianum w Rzymie i naukowcy rosyjscy.
 
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama