Rzymska diecezja wzywa rodziców, by publicznie zaprotestowali przeciwko indoktrynowaniu ich dzieci ideologią gender. Powodem do niepokoju jest program szkolenia dla 7 tys. rzymskich przedszkolanek, który ma je wdrożyć w ideologię gender.
Organizatorzy szkolenia nie ukrywają swych zamiarów. Otwarcie przyznają, że chodzi im dekonstrukcję stereotypów dotyczących płci i życia rodzinnego oraz wychowywanie do różnych wzorców rodziny i ról płciowych. Świadomie wybierają przedszkolanki, bo zaszczepianie tych idei od małego może przynieść trwałe zmiany kulturowe. Rzymska diecezja zachęca rodziców do buntu. Zdaniem ks. Filippa Morlacchiego, dyrektora diecezjalnego urzędu ds. duszpasterstwa szkolnego rzymianie powinni brać przykład z Francuzów, którzy w ubiegłym roku na ulicach bronili godności rodziny.
„Projekt ten jest częścią szerszej strategii, której celem jest formacja nauczycieli, a za ich pośrednictwem kształtowanie wrażliwości dzieci – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Morlacchi. – Kto pracuje z dziećmi dobrze wie, że dla małego chłopca i dziewczynki odmienność płci nie jest narzuconym stereotypem kulturowym, lecz czymś oczywistym. Problem polega na tym, że ta formacja pedagogiczna opiera się na antropologii, w której tożsamość płciowa jest czymś nieistotnym, a najważniejsze jest prawo do swobodnego określania własnej tożsamości. To stawianie siebie nad biologią zakłada antropologię, wizję człowieka, która jest niezgodna z Ewangelią. Człowiek jest mężczyzną i kobietą. Jeśli ktoś nie ma jasnej tożsamości seksualnej, męskiej czy kobiecej, to jest to w jakiś sposób sprzeczne z naturą”.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.