Watykan pomoże księżom w Syrii

Spis wszystkich przebywających na terenie Syrii księży katolickich różnych obrządków przygotuje Kongregacja dla Kościołów Wschodnich. Ma to ułatwić niesienie im pomocy.

Zapowiedział to jej prefekt w wywiadzie udzielonym L’Osservatore Romano. Projekt, wpisujący się w cały szereg inicjatyw podejmowanych przez tę dykasterię na rzecz bliskowschodnich chrześcijan, ma ułatwić duchowe i materialne wsparcie dla kapłanów pracujących w tym kraju. Ich potrzeby są ogromne – podkreślił kard. Leonardo Sandri. Poinformował, że kierowana przez niego kongregacja jest w stałym kontakcie z nuncjaturą w Syrii i z tamtejszymi biskupami, by nieść cierpiącej ludności wszelką możliwą pomoc.

Kard. Sandri był przed dwoma tygodniami w graniczącym z Syrią Libanie, gdzie sytuacja również budzi coraz większe obawy o wciągnięcie w wir wojny. Szef watykańskiej dykasterii udzielił tam święceń biskupich nowemu wikariuszowi apostolskiemu dla katolików obrządku łacińskiego na terenie Syrii. Spotkał się też z syryjskimi uchodźcami.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg