Spis wszystkich przebywających na terenie Syrii księży katolickich różnych obrządków przygotuje Kongregacja dla Kościołów Wschodnich. Ma to ułatwić niesienie im pomocy.
Zapowiedział to jej prefekt w wywiadzie udzielonym L’Osservatore Romano. Projekt, wpisujący się w cały szereg inicjatyw podejmowanych przez tę dykasterię na rzecz bliskowschodnich chrześcijan, ma ułatwić duchowe i materialne wsparcie dla kapłanów pracujących w tym kraju. Ich potrzeby są ogromne – podkreślił kard. Leonardo Sandri. Poinformował, że kierowana przez niego kongregacja jest w stałym kontakcie z nuncjaturą w Syrii i z tamtejszymi biskupami, by nieść cierpiącej ludności wszelką możliwą pomoc.
Kard. Sandri był przed dwoma tygodniami w graniczącym z Syrią Libanie, gdzie sytuacja również budzi coraz większe obawy o wciągnięcie w wir wojny. Szef watykańskiej dykasterii udzielił tam święceń biskupich nowemu wikariuszowi apostolskiemu dla katolików obrządku łacińskiego na terenie Syrii. Spotkał się też z syryjskimi uchodźcami.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.