Podobnie jak Papież, również patriarcha moskiewski wiąże z konferencją pokojową Genewa 2 duże nadzieje na zakończenie krwawego konfliktu w Syrii. Cyryl wyraził też solidarność z wszystkimi ofiarami prześladowań za wiarę.
Zwracając się do uczestników konferencji pokojowej w Szwajcarii, Cyryl I podkreślił ich odpowiedzialność za zakończenie konfliktu, który przez trzy ostatnie lata pochłonął życie setek tysięcy niewinnych ofiar. Podobnie jak Papież Franciszek wezwał do natychmiastowego przerwania ognia i bratobójczych walk.
Innym znakiem przywrócenia pokoju na umęczonej ziemi syryjskiej, zdaniem patriarchy Cyryla, powinno być uwolnienie zakładników i niedopuszczanie do świętokradczego niszczenia obiektów sakralnych, pomników kultury i historii. Wśród porwanych i przetrzymywanych zakładników zwierzchnik rosyjskiego prawosławia wymienił prawosławnych metropolitów Paula i Juhannę Ibrahima, porwanych w kwietniu ubiegłego roku w okolicach Aleppo, oraz przełożoną i siostry z monasteru św. Tekli w Maaluli.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.