Papież odpowiada na najgłębsze pragnienia

Słowa i gesty Papieża Franciszka znajdują tak dobry odbiór, ponieważ ludzie pragną miłości, przebaczenia, szczerości i bliskości. Franciszek na to pragnienie odpowiada – uważa ks. Federico Lombardi SJ.

Podsumowując kończący się rok, watykański rzecznik podkreślił potrzebę zaszczepienia papieskiej postawy w całym Kościele.

„Należy się spodziewać i mieć nadzieję, że ten wielki impuls odnowy i skutecznego głoszenia głównego przesłania chrześcijańskiego rozszerzy się na cały Kościół – powiedział ks. Lombardi. – Na razie ogranicza się to do Rzymu i jest skoncentrowane na osobie samego Papieża. Choć wiemy oczywiście, że w wielu krajach świata ludzie powracają do spowiedzi, do udziału w liturgii. A zatem rozchodzi się ta fala doświadczenia miłości Boga za pośrednictwem Kościoła. Trzeba to jeszcze rozwijać. Musi się to stać stylem głoszenia w całym Kościele. Papież Franciszek daje nam wzór relacji duszpasterskich, który musi się stać czymś normalnym w całym Kościele, we wszystkich jego częściach” – powiedział watykański rzecznik.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama