Syryjscy uchodźcy na mrozie i śniegu

Dodatkowa dystrybucja koców i kartek na paliwo do piecyków. To odpowiedź organizacji humanitarnych na gwałtowny spadek temperatur i duże opady śniegu, jakie w tych godzinach nawiedziły Bliski Wschód.

Zmian warunków atmosferycznych najboleśniej doświadczają Syryjczycy mieszkający w obozach dla uchodźców. Niejednokrotnie ich prowizoryczne schronienia zrobione są jedynie z foliowych płacht umocowanych na drewnianym szkielecie.

Tylko w Libanie w 200 obozach schronienie znalazło ok. miliona Syryjczyków. Ostatnio niektóre z nich odwiedził szef watykańskiej dykasterii charytatywnej. Chodziło o skontrolowanie skuteczności dotychczasowej pomocy oraz wdrożenie nowych projektów. Jeden z nich to pomoc medyczna niesiona uchodźcom przez ekipy watykańskiego szpitala Dzieciątka Jezus. Przy okazji swej wizyty w Libanie kard. Robert Sarah przypomniał, że dotychczasowa kościelna pomoc dla uchodźców w tym kraju to suma wysokości 78 mln dolarów. Ujawnił ponadto, że z papieskich środków pomocowych zostaną opłacone leki dla ok. 4 tys. syryjskich dzieci.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama