O natychmiastowe złożenie broni apeluje do wszystkich działających na terenie Republiki Środkowoafrykańskiej grup rebelianckich arcybiskup stolicy tego kraju.
Wskazuje on, że nadeszła chwila zrezygnowania z własnych indywidualnych roszczeń i podjęcia wspólnych starań na rzecz budowania prawdziwego i trwałego pokoju.
Abp Dieudonné Nzapalinga wskazuje jednocześnie, że nie można dać się sprowokować i pozwolić, by ten konflikt przekształcił się w wojnę religijną. „Jakieś siły specjalnie niszczą meczety, by pokazać, że jesteśmy nieprzychylni wyznawcom islamu. Tak jednak nie jest. Niezależnie od wyznawanej religii pragniemy wspólnie budować harmonię w kraju” – oznajmił hierarcha.
Tymczasem na skutek eskalacji przemocy, która w samym tylko stołecznym Bangi spowodowała w ostatnich dniach co najmniej 400 ofiar śmiertelnych, coraz więcej cywilów chroni się w kościołach i ośrodkach parafialnych. Miejscowa Caritas przestrzega, że jeśli w ciągu najbliższych dni sytuacja nie ulegnie stabilizacji, to w Republice Środkowoafrykańskiej zabraknie wystarczającej ilości pożywienia i kraj znajdzie się na krawędzi potężnego kryzysu humanitarnego.
"Boże, pociesz wszystkich pogrążonych w bólu rozstania, mając pewność, że umarli żyją w Tobie."
To trzeci co do wielkości cmentarz w Rzymie, po Cmentarzu Flamińskim i Campo Verano.
Franciszek po raz kolejny apelował też o modlitwę w intencji udręczonej Ukrainy.
Franciszek przyjął na audiencji dla nauczycieli i wychowawców z włoskiej Akcji Katolickiej.
Franciszek przyjął przedstawicieli Dykasterii ds. Komunikacji.
Myślimy o krajach, które tak bardzo cierpią: udręczona Ukraina, Palestyna, Izrael...
To międzyreligijny kompleksu w Abu Zabi w ZEA, który mieści kościół, meczet i synagogę.
Wówczas nie będzie przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom i nie odpowie na "wołanie ludzkości".