Wkrótce pielgrzymka papieża do Ziemi Świętej?

W przyszłym roku papież Franciszek uda się z pielgrzymką do Ziemi Świętej – podaje włoski dziennik katolicki, „Avvenire”. Wiadomość tę przekazuje także, cytując słowa szefa „watykańskiej dyplomacji”, abp Dominique Mambertiego ukazujący się w Bejrucie dziennik „L'Orient, le jour”.

„Avvenire” przypomina, że krótko po rozpoczęciu swego pontyfikatu papież Franciszek spotkał się z patriarchą Konstantynopola, Bartłomiejem I, który zaproponował kolejne spotkanie w Jerozolimie. Ma ono się odbyć w 50 rocznicę spotkania po wiekach - Pawła VI i patriarchy Atenagorasa w styczniu 1964 roku. Wydarzenie to zainicjowało dialog ekumeniczny obydwu stron. Włoski dziennik katolicki zaznacza, że pierwszym etapem papieskiej pielgrzymki do Ziemi Świętej miałaby by być Jordania, gdzie Ojciec Święty miałby się też spotkać z uchodźcami syryjskimi. Przypuszcza, że pielgrzymka będzie miała miejsce na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.

Natomiast „L'Orient, le jour” powołuje się na słowa abp Mambertiego, który stwierdził, że obecnie prowadzone są w Watykanie szczegółowe przygotowania do tej przyszłorocznej pielgrzymki papieża Franciszka. Zaproszenie do odwiedzenia Jordanii, Izraela i Autonomii Palestyńskiej skierowały na ręce Ojca Świętego władze tych krajów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg