W Petersburgu rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Niewskij Błagowiest”.
Znamienne jest, że w skład jego komitetu organizacyjnego wchodzą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich: katolickiego, prawosławnego, ormiańskiego i luterańskiego.
Tegoroczny festiwal jest już siódmym z kolei organizowanym w północnej stolicy Rosji. Od samego początku w jego pracach brali udział na tych samych prawach przedstawiciele wszystkich wspólnot chrześcijańskich tradycyjnie obecnych w Petersburgu. Mówi o. Jurij Dorogin OP:
“To dobrze, że uczestniczymy w tym festiwalu. Po pierwsze – głosimy Jezusa Chrystusa, po drugie opowiadamy o naszym Kościele, naszych tradycjach i naszej obecności tutaj, w Petersburgu i w Rosji. Myślę, że nasze uczestnictwo w festiwalu jest ważne dla poznania siebie nawzajem i pokonania stereotypów” – dodał dominikanin.
W czasie festiwalu będzie można obejrzeć 70 filmów z 15 krajów świata, w tym kilka katolickich. Oprócz projekcji filmowych organizowane są również wycieczki, a także wystawy obrazujące życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich dawnej stolicy Rosji.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.