Międzynarodowy festiwal filmów chrześcijańskich

W Petersburgu rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Niewskij Błagowiest”.

Znamienne jest, że w skład jego komitetu organizacyjnego wchodzą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich: katolickiego, prawosławnego, ormiańskiego i luterańskiego.

Tegoroczny festiwal jest już siódmym z kolei organizowanym w północnej stolicy Rosji. Od samego początku w jego pracach brali udział na tych samych prawach przedstawiciele wszystkich wspólnot chrześcijańskich tradycyjnie obecnych w Petersburgu. Mówi o. Jurij Dorogin OP:

“To dobrze, że uczestniczymy w tym festiwalu. Po pierwsze – głosimy Jezusa Chrystusa, po drugie opowiadamy o naszym Kościele, naszych tradycjach i naszej obecności tutaj, w Petersburgu i w Rosji. Myślę, że nasze uczestnictwo w festiwalu jest ważne dla poznania siebie nawzajem i pokonania stereotypów” – dodał dominikanin.

W czasie festiwalu będzie można obejrzeć 70 filmów z 15 krajów świata, w tym kilka katolickich. Oprócz projekcji filmowych organizowane są również wycieczki, a także wystawy obrazujące życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich dawnej stolicy Rosji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg