Caritas Polska dla ofiar tajfunu

Pięćdziesiąt tysięcy euro przekazała Caritas Polska w ramach natychmiastowego programu pomocy finansowej dla poszkodowanych w wyniku tajfunu Haiynan na Filipinach.

W tragedii tej zginęło 10 tysięcy osób a 4,5 mln jest poszkodowanych. Od dziś Caritas rozpoczęła też akcję pozyskiwania funduszy przez charytatywny SMS oraz wpłaty na konto.

- Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o współpracę z Caritas Polska. Postarajmy się w sposób szczególny okazać solidarność. Nie możemy przesyłać żywności ani paczek bezpośrednio na Filipiny ze względu na koszty dlatego ci, którzy mogą niech wesprą nas materialnie – powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

 

Wypowiedź dyrektora Caritas Polska księdza Mariana Subocza.

Decyzja o bezpośrednich działaniach pomocowych Caritas Polska zależna będzie od rozpoznania potrzeb dotkniętej tragedią ludności. W tej chwili interwencyjnie i rozpoznawczo działają tam Caritas USA (CRS) i Caritas Wielkiej Brytanii (CAFOD). Akcja koordynowana jest przez Caritas Internationalis.

Fundusz pomocy Filipinom Caritas Polska można zasilić wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) oraz przez wpłaty na konto Caritas z dopiskiem FILIPINY. Numery kont można znaleźć na stronie www.caritas.pl

 

Zobacz również: Po przejściu tajfunu apele do świata o pomoc

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg