Zachęta do Adopcji Misyjnych Seminarzystów

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła, jedno z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych, zachęca do Adopcji Misyjnych Seminarzystów

Akcja „Ado MiS” ma na celu wsparcie kształcenia alumnów, jak również nowicjuszy i nowicjuszek na terenach misyjnych. Przez modlitwę i pomoc finansową opieką otoczone zostaną szczególnie dwa seminaria: w Peru i na Madagaskarze – poinformował ks. Tomasz Atłas, krajowy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce: „Chcemy zainteresować tą inicjatywą wiele osób, zarówno indywidualnych, samotnych, jak i grupy, te już zaangażowane, pracujące w parafiach. Chcemy też mobilizować ludzi, aby między sobą wymieniali się tą informacją, równocześnie jakby dzieląc wspólnie troskę. Stąd te trzy kroki: adopcja jednorazowa, adopcja stała i adopcja grupowa” – podkreślił ks. Atłas. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie www.missio.org.pl.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MISJE

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.