Caritas pomaga ofiarom trzęsienia

Pakistan zmaga się z konsekwencjami wczorajszego trzęsienia ziemi w prowincji Beludżystan. Wciąż rośnie liczba ofiar. Ostatnie dane mówią już o 327 zabitych. Wstrząsy były wyjątkowo silne, miały magnitudę 7,7 stopnia.

Pakistańscy chrześcijanie, choć wciąż pozostają jeszcze pogrążeni w żałobie po niedzielnym zamachu na anglikański kościół, nie ociągają się z pomocą. Caritas Pakistan już pracuje na miejscu i organizuje pomoc zagraniczną. Bez kościelnego wsparcia ubodzy sobie nie poradzą – powiedział Radiu Watykańskiemu Amjad Gulzar, dyrektor tamtejszej Caritas.

„Caritas Pakistan jest bardzo zaniepokojona. Poinformowaliśmy Caritas Internationalis o najpilniejszych potrzebach. Nasi pracownicy są już na miejscu tragedii. Beludżystan to bardzo biedny i zaniedbany region Pakistanu. Ludzie już są biedni, a teraz po tym kataklizmie będą jeszcze biedniejsi. Współpracujemy jednak z władzami i innymi organizacjami, by nieść im wsparcie: lekarstwa i pożywienie. Uczestniczymy też w akcji ratunkowej. Paczki z pierwszą pomocą dostarczamy aktualnie przede wszystkim dzieciom. My ze swej strony jako Caritas apelujemy też do świata, by przyszedł z pomocą ofiarom trzęsienia ziemi. Trzeba działań doraźnych. Rola Kościoła w pomocy dla poszkodowanych jest bardzo ważna” – uważa dyrektor pakistańskiej Caritas.

 
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.