Panie, naucz nas ukazywać Twoją miłość

„Panie, naucz nas wychodzić poza siebie. Naucz nas wychodzić na ulice i ukazywać Twoją miłość” – napisał Franciszek na Twitterze.

Te słowa to jedyna dziś publiczna działalność papieska. Pamiętajmy jednak, że jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, Ojciec Święty wykorzystuje okres wakacyjny na pisanie dwóch ważnych dokumentów: encykliki o ubogich oraz posynodalnej adhortacji apostolskiej o nowej ewangelizacji.

Coraz bardziej zapełnia się też papieski kalendarz na najbliższe tygodnie. 28 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, Franciszek odwiedzi kurię generalną augustianów. Zakon Świętego Augustyna w tym dniu rozpocznie w Rzymie kapitułę generalną, na której zostanie wybrany nowy przełożony. Dla uczestników kapituły Franciszek odprawi Mszę św. 

Z kolei 10 września Papież ma odwiedzić leżące w centrum Rzymu centrum dla uchodźców. Prowadzone jest ono przez jezuitów. Franciszek ma m.in. spotkać się z uchodźcami korzystającymi tam z codziennych ciepłych posiłków. Wizyta będzie miała skromny charakter, podobnie jak wcześniejsze papieskie odwiedziny na włoskiej wyspie Lampedusa. 
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama