Franciszek o owocach ŚDM

Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro "był niewątpliwie wydarzeniem, w którym Bóg obsypał łaskami Kościół w Brazylii".

Podkreśla to Papież w liście do przewodniczącego episkopatu tego kraju, kard. Raymundo Damasceno Assisa. Jest on arcybiskupem Aparecidy, gdzie znajduje się brazylijskie sanktuarium narodowe.

Ojciec Święty zachowuje w sercu i pamięci niezatarte wspomnienia z pielgrzymki, którą odbył przy okazji swej pierwszej podróży apostolskiej do tego sanktuarium, które nazywa „domem Matki wszystkich Brazylijczyków”. Franciszka wdzięczny jest tym, którzy go tam odświętnie przyjęli, tak liczni mimo zimna i deszczu. Wizyta w Aparecidzie była też dla niego okazją do odświeżenia wspomnień sprzed sześciu lat, gdy brał tam czynny udział w konferencji ogólnej biskupów całej Ameryki Łacińskiej.

Przewodniczącego episkopatu Brazylii Papież prosi, by przekazał wszystkim biskupom, duszpasterzom i ruchom kościelnym wyrazy jego uznania i wdzięczności za zorganizowanie z miłością i zaangażowaniem Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Życzy, by ziarna zasiane przy tej okazji zaowocowały nową wiosną Kościoła w tym kraju. Na zakończenie listu prosi, by nie zapominano o nim w modlitwie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama