Eid al-Fitr wywołuje i radość, i niepokój

Miliony mieszkańców Indonezji, najbardziej liczebnego narodu muzułmańskiego na świecie obchodzi w czwartek święto Eid al-Fitr, które oznacza zakończenie miesiąca Ramadan - czasu postu i modlitwy.

W czwartek władze zaostrzyły środki bezpieczeństwa w obawie przed nowymi atakami na świątynie buddyjskie i miejsca kultu chrześcijan. Do takich ataków dochodziło w ostatnich dniach.

W związku z zakończeniem Ramadanu, rośnie niebezpieczeństwo ataków ze strony islamskich grup ekstremistycznych. Świątynie i pagody są stale nadzorowane, szczególnie wokół kompleksu świątyni Borobudur w centrum stolicy Dżakarta.

W całym państwie ponad 140 tys. policjantów patroluje ulice i specjalne budynki. W obawie przed nowymi atakami, wzmożoną akcję prowadzą także grupy antyterrorystyczne.

Święto Eid al-Fitr obchodzi się wraz z najbliższą rodziną i przyjaciółmi. W wielu miejscach w tym dniu organizuje się obiady dla biednych. Święto jest także okazją do spotkania i złożenia życzeń między muzułmanami a chrześcijanami.

Archipelag indonezyjski składa się z ponad 17 tysięcy wysp. Wyznawcy islamu w ostatnich dniach spędzili wiele godzin i dni, by dotrzeć na czas do swoich rodzin.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.