Protesty społeczne i modlitwa

W wielu brazylijskich miastach zaplanowano na 11 lipca protesty i strajki. Ich organizatorzy zachęcają między innymi do blokowania głównych dróg.

W związku z tym przewodniczący komisji episkopatu ds. duszpasterstwa młodzieży skierował do wszystkich księży w parafiach list, w których zachęca do wspólnej modlitwy tego dnia.

Wzywając do wspólnej narodowej modlitwy bp Eduardo Pinheiro zaznacza, że nieprzypadkowo dzień modlitwy za Światowy Dzień Młodzieży zbiega się w kontekście brazylijskim z manifestacjami wielu pragnień płynących z młodych serc, które marzą o godności, szczęściu, sprawiedliwości, solidarności, pokoju i lepszym świecie. „Przejawia się w tym wielkie pragnienie życia! Trzeba dokonać rozpoznania rzeczywistości, rozwinąć dobro i przezwyciężyć zło” – podkreśla bp Pinheiro.

Dzień modlitwy za Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro winien otworzyć oczy wszystkich na piękne przejawy działania Boga czasie przygotowania do spotkania młodych. Prawdziwa modlitwa przybliża nas do Boga, ale także do Jego dzieci. Według bp. Pinheiro modlitwa winna również „pogłębiać miłość bliźniego i otwierać modlącego się na dobro naszego narodu”.

Na zakończenie listu bp Pinheiro życzy, by matczyna obecność Maryi została dostrzeżona i wsparła modlących się w odnowieniu chrześcijańskiego entuzjazmu, żarliwości w powołaniu i zaangażowaniu misyjnym.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama