"Więzienie, biczowanie lub wydalenie z królestwa dla tych, którzy w miejscu publicznym zostaną przyłapani na jedzeniu, piciu, lub żuciu gumy podczas Ramadanu".
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Arabii Saudyjskiej wydało oświadczenie nakazujące przestrzegania postu w miesiącu Ramadan. Pod groźbą surowych kar obowiązuje ono nie tylko muzułmanów, ale także wyznawców innych religii.
Oświadczenie ministra dotyka przede wszystkim ośmiu milionów pracowników z zagranicy, głównie Azjatów obecnych w Arabii Saudyjskiej. Imigranci przyłapani na łamaniu postu zostaną pozbawieni pozwolenia na pracę i deportowani do swoich krajów.
W Arabii Saudyjskiej nadal ścisłe przestrzega się prawo szariatu. Mimo że obecny król Abdullah, który panuje od 2005 roku, próbował rozpocząć realizację wstępnego programu modernizacji kraju, establishment religijno-konserwatywny, wciąż cieszy się szerokim poparciem wśród społeczeństwa.
Miesiąc Ramadan jest świętym czasem dla wyznawców islamu. W tym czasie od świtu aż do zachodu słońca przestrzegają oni ścisłego postu: niczego nie jedzą ani nie piją.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.