„Katolicy i wszyscy ludzie dobrej woli muszą być wyczuleni na przepisy prawne, które chronią godność ludzkiego życia” – powiedział 15 czerwca kard. Raymond L. Burke.
Prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej wystąpił na Papieskim Uniwersytecie Urbaniańskim w Rzymie w ramach obchodów Dnia Evangelium Vitae.
Amerykański purpurat podkreślił szczególną rolę prawa w kulturze i nawoływał do zaangażowania katolickich rodzin w sferze politycznej, a przez to do wywierania wpływu na procesy legislacyjne. Przypomniał w tym kontekście słowa Jana Pawła II z encykliki Evangelium vitae: „(…) ustawa łamiąca naturalne prawo niewinnego człowieka do życia jest niesprawiedliwa i jako taka nie może mieć mocy prawnej”.
Kard. Burke wskazał też na ogromne znaczenie mediów w obronie życia. „Kultura śmierci postępuje w znacznej części z powodu braku informacji w społeczeństwie” – podkreślił. Zaznaczył, że należy rozwijać i wspierać te środki masowego przekazu, dla których ważna jest ochrona życia i rodziny.
Watykański prawnik zachęcił także do organizowania publicznych manifestacji w tej sprawie. Przypomniał, że inicjatywy takie popiera również Papież Franciszek, czego wyraz dał miesiąc temu, kierując przesłanie do uczestników rzymskiego „Marszu dla życia”.
Serce papieża dobrze znosi terapię zastosowaną w związku z obustronnym zapaleniem płuc.
Środa jest szóstym dniem pobytu 88-letniego Franciszka w Poliklinice Gemelli.
Franciszek jest jednak w dobrym nastroju – stwierdza Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.