Zrobił to wbrew swojej partii i wyborcom, dzięki głosom opozycji.
Izba niższa brytyjskiego parlamentu przyjęła wczoraj ostatecznie projekt prawa o tak zwanych małżeństwach homoseksualnych. Głosowanie stanowi ewenement w historii demokracji. David Cameron przeforsował ustawę głosami opozycji, wbrew woli parlamentarzystów swej partii i wbrew opinii swego elektoratu, co może się na nim zemścić w następnych wyborach.
Kontrowersyjne prawo o mały włos nie zostałoby wczoraj zablokowane przez konserwatystów, którzy chcieli do niego wprowadzić poprawkę o równouprawnieniu heteroseksualistów, aby również oni, a nie tylko homoseksualiści, mogli zawierać związki cywilne. Poprawka ta wiązałaby się z wielkimi wydatkami dla budżetu oraz odroczyłaby głosowanie do przyszłej kadencji Izby Gmin. Cameron jednak sprzymierzył się z opozycją i nie dopuścił do wprowadzenia poprawki.
Teraz projekt ustawy o pseudomałżeństwach trafi do Izby Lordów. Obrońcy rodziny wciąż mają nadzieję na jego zablokowanie. Po raz kolejny zaapelował o to katolicki episkopat, ostrzegając, że jeśli mianem małżeństwa będziemy określać jakiekolwiek związki, to rodzina stanie się w Wielkiej Brytanii instytucją drugiej kategorii.
Wskazuje na to anaiza danych z 13 państw latynoamerykańskich.
Papież wznowił spotkania z przedstawicielami Kurii Rzymskiej.
Zdjęcie papieża, bez sutanny i piuski widnieje na pierwszych stronach włoskich gazet.
Austen Ivereigh nie wierzy, że Franciszek wkrótce zrezygnuje.
„W obliczu trudności, które widzimy w świecie i odczuwamy w naszych sercach"
Będą służyć transportowi m.in. rannych w wyniku działań wojennych.