Priorytetem państwowej polityki zatrudnienia powinny być bardziej ludzkie potrzeby, niż wymogi cięć wydatków. Piszą o tym biskupi atlantyckiej części Kanady, krytycznie oceniając wprowadzony z początkiem roku przez rząd federalny pakiet reform polityki przeciwdziałania bezrobociu (Employment Insurance Reform).
Zgodnie z tą inicjatywą niektóre kategorie pracowników są zmuszone do zaakceptowania 30-procentowej redukcji zarobków oraz niemal stukilometrowych dojazdów do pracy. Najbardziej tracą na tym robotnicy sezonowi zatrudnieni w rybołówstwie, turystyce i rolnictwie.
Reforma mająca na celu skuteczniejszą walkę z bezrobociem wzbudziła wiele kontrowersji w środowiskach pracowniczych. Solidarność z poszkodowanymi przez ten system zatrudnienia wyrazili biskupi atlantyckiego wybrzeża Kanady. Zaznaczyli, że rozumieją złożoność sytuacji, w której została wprowadzona reforma. Zwrócili jednak uwagę, że także bezrobotni mają prawo do życiowej stabilności, która umożliwia sprostanie innym obowiązkom, na przykład rodzinnym. Tymczasem systemowa walka z bezrobociem w obecnej postaci w rzeczywistości zagraża najsłabszym grupom kanadyjskiego społeczeństwa.
Życie składa się ze spotkań, podczas których ujawnia się, kim naprawdę jesteśmy.
Władze Chin chcą sprawdzić, czy Leon XIV będzie kontynuował pojednawczą politykę Watykanu.
Synodalność jest dla niego stałym stylem życia Kościoła z decydującą rolą Ducha Świętego.
Leon XIV jest głęboko przekonany o pilnej potrzebie głoszenia młodym Ewangelii.